Çocuk Bakıcı Hizmetimiz

Çocuk Bakıcı Hizmetimiz

İnsan gelişiminin önemli çağları vardır. Bunlardan en önemlilerinden biri de çocukluk çağıdır. Sonrasında hayatında yer edecek bir çok alışkanlık bu dönemde oluşmaya başlar. İleride olacağı insanın temel özelliklerinin oluştuğu bu dönemde çocuk öğrenmeye çok açıktır. Model alarak öğrenme sürecinde olduğu bu dönemde çocuklar kendilerine örnek birini ararlar. Orca İnsan Kaynakları olarak çocuğunuz için aradığınız çocuk bakıcı hizmeti ile yanınızdayız.

 

Çocuklar bu dönemde çevrelerinde gördükleri her şeyi taklit ederek öğrenmeye başlar. Çevresinde rol model olarak alabileceği insanların olması çocuğun gelişiminde önemli rol oynar. Bu dönemde çocuğun yalnız kalması yanlış yönlere sapma ihtimalinden dolayı doğru olmaz. Oyun çağında olan çocuğunuz kendisine bir oyun arkadaşı arayışındadır. Çocuk bakıcı bu dönemde çocuğunuza hem oyun arkadaşı olur hem de model olarak yanında olur.

 

Çocuğunuzun kendi temel ihtiyaçlarını gidermesinde yardımcı olacak çocuk bakıcı, aynı zamanda ailenizin kurallarını benimseyecek ve bunlara uyum göstermede zorluk çekmeyecektir. Anlayabileceği şekilde neden-sonuç ilişkisi çerçevesinde çocuğunuzun bazı davranışları kazanmasında bazı alışkanlıklardan uzak durmasında çocuk bakıcı personelimiz yardımcı olacaktır.

 

Bu süreçte en önemli şeylerden biri de çocuğun güvenli bir ortamda bulunmasıdır. Evlerimiz bile çocuklarımız için tehlikeli ortamlar olabilir. Çocuk bakıcı çocuğun öncelikle kendi evi içerisinde güvenlik içinde olmasını sağlayacaktır. Bu konuda gerekli önlemleri alacaktır aynı zamanda da çocuğunuzun temiz bir ortamda bulunmasını da garanti edecektir.

 

Çocukların gelişiminde oyunun ne derece önemli olduğunu biliyoruz. Yaşına uygun çeşitli oyunlar oynaması için çocuk bakıcı personelimiz gereken özeni gösterecektir. Aynı zamanda çocuğun dışarda bulunduğu süreç içerisinde de dışarıdaki olumsuz durumlardan uzak kalmasını sağlayacaktır böylece aklınız çocuğunuzda kalmadan içiniz rahat bir şekilde hayatınıza devam edebileceksiniz.

 

Okul döneminin başlamasıyla birlikte okuldaki ödev ve aktivitelerinin takibi ve devamı konusunda da çocuk bakıcı en büyük destekçiniz olacaktır. Çocuğunuzla birlikte oyun oynayan, ödevlerinin devamını sağlayan ve onu dış ortamın olumsuzluklarından koruyan bir yetişkinin gözetiminde olması güven verici bir durumdur. Eğitimli, bilinçli ve tecrübeli personelimizle birlikte çocuğunuz olumlu birtakım alışkanlıklar kazanacak ve hayatının geri kalanında daha bilinçli bir birey olarak hayatını sürdürecektir.

 

Alanında uzman, tecrübeli, eğitimli isimlerden oluşan kadromuz ve en iyi hizmeti sunmak için çalıştığımız firmamız Orca İnsan Kaynakları olarak çocuk bakıcı hizmetimiz ile daima yanınızdayız. Tüm soru ve düşünceleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.